Wpis

czwartek, 09 kwietnia 2015

odcinek dziewiętnasty.

ubolewam. ubolewam nad moją niepamięcią do tekstów piosenek. co jest nieco dziwne, gdyż dziecięciem niewinnym będąc często występowałam na akademiach szkolnych deklamując wiersze, zazwyczaj dłuższe, niż krótsze. mam pamięć do twarzy, imion i różnych drobiazgów, ale muzycznie leżę, a przecież to my thing! mam fatalną orientację w terenie, wybitnie nie pamiętam lyricsów, a zamiast 'trz' mówię 'cz' - to ja w skrócie. jak spotkacie kogoś takiego, to muszę być ja. o ile to pierwsze średnio mnie martwi (nie po stworzono Google Maps czy jakdojade.pl żebym się gubiła), a trzecie-czecie-trzecie to regionalizm, to wada nr 2 mnie martwi niezmiernie. to wielki ból, kiedy nie pamiętasz tekstu nawet swojego ulubionego zespołu. niewiele lepiej jest u mnie z tytułami - nawet słysząc na koncercie swoją ulubioną piosenkę, to najpierw wiem, że 'o, to! to lubię!', tytuł czasem wykminiam dopiero sprawdzając na setlist.fm. co gorsza, nawet pośpiewać za bardzo sobie nie mogę (w tym miejsca przepraszam Chrisa Martina i Matta Berningera, zato że ograniczałam się do przedłużania monosylab ;((( ). czasami, choć rzadko, pamiętam polską twórczość, co z zaskoczeniem odkryłam na koncercie Rojaska. radość ma była wielka. 

 

słucham właśnie Afro Kolektywu i stąd wpis. jeśli miałabym wybrać tylko jednego wykonawcę, którego teksty chcę mieć w głowie, żeby sypać nimi jak z rękawa, to byliby to oni. Bono się nie pogniewa. 

 

pozdrawia Was smutna i nudna.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
ms_darcy
Czas publikacji:
czwartek, 09 kwietnia 2015 00:09

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • idzie_wiosna napisał(a) komentarz datowany na 2015/04/09 07:43:37:

    chyba mam podobnie. nigdy nie pamiętałem tekstów. nawet tych, które sam śpiewałem i zawsze przede mną musiał być kajet... bo czyż warto zaprzątać uwagę szczegółami?

  • ms_darcy napisał(a) komentarz datowany na 2015/04/10 23:40:18:

    @idzie_wiosna - szczegółami pewnie nie, ale sęk w tym, że te teksty są dla mnie ważne. czuję się jakbym nie pamiętała części siebie ;)

Dodaj komentarz